CONCORDE ELITE

Cechy

Stworzona z pasją, zaawansowaną technologią i dbałością o szczegóły, każda cecha Concorde ELITE przynosi nieograniczone doświadczenie z muzyką, którą kochasz.

Concorde Elite posiada nowy, specjalnie uformowany korpus trzpienia pomiarowego pokryty prawdziwym złotem, co dodaje luksusu słynnej konstrukcji Concorde. Otoczony złotem jest diament Nude Elliptical zamontowany na sztywnym aluminiowym wsporniku. Diamentowy rysik Nude Elliptical, normalnie stosowany we wkładkach HiFi, dostarcza dźwięk tak potężny i szczegółowy, że doświadczysz niezwykłego poziomu na żywo. Dodanie diamentu Nude Elliptical pozwala na uzyskanie mniejszej masy ruchomej, co gwarantuje ulepszoną i szczegółową jakość dźwięku. Smukły profil diamentu Nude Elliptical sprawia, że może on dokładniej podążać za oscylacjami rowka, wydobywać bardziej zawiłe szczegóły i śledzić nawet informacje o najwyższej częstotliwości.

UWAGA: Rysik Nude Elliptical służy do słuchania, nie do ciężkiego back-cueing i scratchowania.

System wsporników i cewek

Wspornik musi stanowić doskonały kompromis pomiędzy lekkością a wysoką wytrzymałością, co wymaga dużej pomysłowości w projektowaniu, jak również w doborze materiałów.

Właściwości wspornika Rigid 750 µm Aluminum-Magnesium, opracowanego wyłącznie dla Concorde ELITE, zapewniają, że trzpień pomiarowy odbiera drgania rowka ze stabilną i dokładną wydajnością śledzenia i zapewnia idealny interfejs między trzpieniem a armaturą.

W armaturze znajduje się specjalnie opracowany system cewek przekazujących ruchy diamentu w celu zapewnienia zoptymalizowanego wyjścia. Unikalny Coil System zapewnia ELITE potężny, pełny dźwięk o wysokiej jakości i wysokiej wydajności.

Gumowe zawieszenie

Aby zapewnić doskonałą wydajność śledzenia, opracowano nowe gumowe zawieszenie. Nowa formuła mieszanki gumowej została opracowana specjalnie dla Concorde ELITE, aby osiągnąć pożądaną charakterystykę dla nadzwyczajnej wydajności wkładki. Bogatszy, pełniejszy dźwięk przekazuje muzykę w najbardziej realistyczny sposób, zwracając jednocześnie uwagę na tłumienie nadmiernej jasności.

Muzycznie, Concorde ELITE przekracza skalę serii Concorde!

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 8,5 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - 1 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - 25 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 15 dB

Zakres częstotliwości przy -3 dB - 20 - 20 000 Hz

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 100 μm

Zgodność, dynamiczna boczna - 13 μm/mN

Typ trzpienia - Nude Elliptical

Promień końcówki trzpienia - r/R 8/18 μm

Zakres siły śledzenia 2,0-4,0 g

Zalecana siła śledzenia - 3,0 g

Kąt śledzenia - 20°


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 1,2 kOhm

Indukcyjność wewnętrzna - 800 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 150-400 pF

Waga wkładki bez śrubek - 18,5 g

Kolor wkładki (korpus/rysik) - czarny/złoty

Wymienny zespół rysika - ELITEAby uzyskać informacje na temat ustawień i wyrównania, pielęgnacji i żywotności rysika, czasu wygrzewania, rozwiązywania problemów sprawdź nasze FAQ dla DJ-ów.

"AMAZONA.DE , Listopad 2022 r.

"Bez wątpienia system ten reprezentuje absolutnie najwyższą ligę systemów pickup, które zostały i są produkowane na rynek DJ"

"Elita jednak po prostu otwiera nieco bardziej otwarte już drzwi. Dźwięk jest o wiele bardziej precyzyjny i czysty w średnich i wysokich tonach. Ogólnie rzecz biorąc, masz wrażenie, że dźwięk płynie płynnie przez te zakresy częstotliwości. Ogólny obraz Ortofon Concorde MKII Elite jest bardzo spójny, nawet bardziej spójny niż klub i gra bardzo zrelaksowany na poziomie Ortofon 2M Red lub Blue"


Link do testu:

MATERIAŁY DO POBRANIA