SB-2 STROBOSCOPE

Ten zestaw do precyzyjnego dostrajania zawiera zarówno płytę stroboskopową, jak i stroboskop. Jest to niezbędny zestaw narzędzi precyzyjnych do dokładnego dostrojenia prędkości obrotów gramofonu przy słuchaniu płyt winylowych. SB-2 może być używany z każdym gramofonem, w którym można regulować prędkość obrotową, poprzez poruszanie zewnętrznym silnikiem lub ze skrzynką obrotową, która pozwala na precyzyjne dostrojenie.

Ponieważ prędkość jest czynnikiem krytycznym dla uzyskania najlepszego dźwięku z winyli, jest to niezbędne akcesorium analogowe.


Jak używać Stroboskopu SB-2:

Wystarczy umieścić płytę stroboskopu na gramofonie, włączyć silnik i precyzyjnie dostroić prędkość, jednocześnie świecąc światłem stroboskopu na płytę stroboskopu, aby uzyskać wskazanie, kiedy prędkość jest prawidłowa.

Trzy pierścienie z oznaczeniami linii na płycie stroboskopu służą do precyzyjnego dostrajania odpowiednio 33 rpm, 45 rpm i 78 rpm. Kiedy linia jest stała i nie porusza się, wtedy prędkość jest prawidłowa.

* Jeśli tarcza stroboskopu jest używana razem ze stroboskopem migającym z częstotliwością 50Hz, wtedy należy użyć kropkowanych oznaczeń jako odniesienia.

DANE TECHNICZNE

Wymiary - 67 mm (szer.) x 68 mm (dł.) x 22 mm (wys.)

Waga - 130g (z baterią)

Wymiar tarczy - 100 mm (dia) x 1.0 mm (t)

Materiał tarczy - stal nierdzewna

Obroty synchronizowane - 78 rpm, 45 rpm, 33-1/3rpm

Materiał obudowy - wytłoczka aluminiowa

Bateria - 2 x 1.5V (UM4)

Dokładność obwodu oscylacyjnego - 1/100 Hz , (0.1%)