ST-70 MC

Transformator Ortofon ST-70 MC

Ortofon ST-70 zarezerwowany dla wymagających audiofilów i miłośników muzyki. ST-70 łączy w sobie szlachetne komponenty wraz ze światowej klasy inżynierią, dla niezrównanej reprodukcji dźwięku.


Począwszy od wysokiej jakości transformatorów Lundahl™, otoczonych specjalistycznym ekranowaniem mu-metalowym, słuchacze mogą być pewni, że każdy szczegół w złożonym szeregu nut jest reprodukowany z całkowitą czystością, z wolnością od wewnętrznych i zewnętrznych źródeł zakłóceń. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że transformator ST-70 jest jednym z najcichszych i najbardziej odkrywczych transformatorów.


Cechując się konstrukcją dual mono, ST-70 zapewnia dyskretne obwody dla każdego kanału, co skutkuje eliminacją przesłuchów i ewentualnych zniekształceń. Efektem tego jest czystsza, bardziej klarowna reprodukcja ze znacznie zwiększonym obrazowaniem stereo. Niezależnie od odtwarzanego utworu, ST-70 zapewnia ekspansywną separację stereofoniczną, dającą realistyczny realizm i dokładny balans tonalny pozbawiony podkolorowań.

"

HiFi4all.dk maj 2012

Reviewed by Mikkel Gige

"...ST-80 SE zapewnia optymalną transmisję i integralność sygnału...Nie ma on żadnego dźwięku - jest neutralny. Po prostu pozwala na przekazanie większej ilości informacji...


...ST-80 SE jest zdecydowanie dla koneserów!"

DANE TECHNICZNE

Dane techniczne Konfiguracja A:

Zalecana impedancja wkładki 5-50 Ω

Wzmocnienie 24 dB przy 1 kHz

Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz ± 1 dB

Zalecane obciążenie 47 KΩ // 200 pF


Dane techniczne Konfiguracja B:

Zalecana impedancja wkładki < 10 Ω

Wzmocnienie 30 dB przy 1 kHz

Pasmo przenoszenia 10 Hz - 80 kHz ± 1 dB

Zalecane obciążenie 47 kΩ / 200 pF


Wymiary i waga

Wymiary: 58 mm(W) x 135 mm(H) x 150 mm(D)

Waga: 1,233 kg

Połączenia zaciskowe

Aby jeszcze bardziej zminimalizować degradację sygnału i zmaksymalizować jego przepływ, ST-70 został zaprojektowany przy użyciu wysokiej jakości przemysłowej płytki drukowanej. Dodatkowo, pozłacane gniazda RCA z teflonową izolacją zapewniają optymalną przewodność w połączeniu z wysokiej jakości interkonektami. Wewnątrz urządzenia zastosowano absolutne minimum okablowania wewnętrznego, zachowując absolutną integralność sygnału.


1. Zacisk wyjściowy dla wtyczki RCA prawego kanału

2. Zacisk wejściowy dla wtyczki RCA prawego kanału

3. Zacisk masy głównej

4. Zacisk wyjściowy dla lewego kanału wtyk RCA

5. Zacisk wejściowy na wtyk RCA lewego kanału

Zastosowania ST-70

ST-70 zachowuje kompatybilność z większością wkładek Moving Coil, wykorzystując wewnętrzne zworki do wyboru dwóch opcji wzmocnienia/impedancji. Zapewnia to audiofilom szeroką elastyczność przy zachowaniu czystej estetyki.

Transformator ST-70 jest doskonałym partnerem dla serii Cadenza.


Dlaczego warto zastosować transformator? Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niska, do jej wykorzystania wymagane jest wyższe wzmocnienie, takie jak to zapewniane przez transformatory cewek ruchomych Step-up lub przedwzmacniacze gramofonowe MC. Pomimo, że obydwa urządzenia spełniają te wymagania, różnią się zasadniczo pod względem funkcji i charakteru brzmienia. To właśnie w tej dziedzinie transformatory ruchome Step-up są często postrzegane jako lepsze; są one całkowicie pasywne i oferują wyjątkową charakterystykę szumów i jakość dźwięku.

MATERIAŁY DO POBRANIA