Wysokiej jakości transformatory Ortofon Moving Coil Transformers

Oferując kompatybilność z większością wkładek Moving Coil, transformatory Ortofona poprawią osiągi każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

TRANSFORMATORY

Dlaczego warto stosować transformator?

Transformatory Step-Up (SUT) to poważna opcja dla każdego, kto posiada wkładkę typu Moving Coil (MC), taka, która może znacząco poprawić zarówno jakość dźwięku jak i charakter brzmienia. Po prostu, dobry transformator jest najlepszym sposobem na przesłuchanie wkładki MC z najwyższą możliwą wydajnością.


Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek z ruchomym magnesem (MM), do ich wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, takie jak to zapewniane przez SUT lub przedwzmacniacze gramofonowe MC. Pomimo, że obydwa urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się zasadniczo pod względem funkcji i charakteru brzmienia. To właśnie w tej dziedzinie SUT-y są często postrzegane jako lepsze; są one całkowicie pasywne i oferują wyjątkową charakterystykę szumów i jakość dźwięku.


Wynika to z faktu, że struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest fundamentalnie różna pomiędzy przedwzmacniaczami MC i SUT. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, SUT ma impedancję wejściową, która jest zależna od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez SUT są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i spadają wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez SUT będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.