ST-80 SE

Transformator Ortofon ST-80 SE Moving Coil

Transformator ruchomej cewki ST-80 Special Edition zapewnia szczegółową reprodukcję z odrobiną ciepła, której towarzyszy pełna jakość dźwięku. W porównaniu z dotychczasowymi modelami, ST-80 SE posiada większy bobin, więcej warstw w rdzeniu ze stopu permalonu i więcej uzwojeń cewki.


Transformator jest magnetycznie ekranowany w obudowie z permaloju, która z kolei jest umieszczona w solidnym aluminiowym cylindrze o grubości 10 mm, wywierconym z litego bloku aluminium. Wraz z ciężką metalową obudową transformator skutecznie izoluje od hałasu otoczenia.


Stabilność transformatora jest znakomita dzięki jego znacznej wadze 1,5 kg, co zapewnia, że pozostaje on na miejscu nawet po podłączeniu kabli.


ST-80 SE został zbudowany jako czysty model dual mono, co zapewnia maksymalną separację kanałów. Wewnętrzne okablowanie punkt-punkt wykonane jest z izolowanego teflonem, solidnego rdzenia z czystej miedzi OFC pokrytego złotem. Wraz z wysokiej jakości pozłacanymi gniazdami RCA z izolacją teflonową, które zapewniają optymalną transmisję i integralność sygnału.


ST-80 SE będzie doskonale pasował do większości wysokiej jakości wkładek MC, takich jak seria Cadenza, seria Exclusives (Xpression, MC Anna, MC A95, MC Windfeld Ti, MC Century), także historyczne MC A90 i MC Windfeld, a także wkładki SPU.


Kombinacja Xpression, ST-80 SE i ramienia TA-110 daje najwyższe doznania!

"

HiFi4all.dk maj 2012

Reviewed by Mikkel Gige

"...ST-80 SE zapewnia optymalną transmisję i integralność sygnału...Nie ma on żadnego dźwięku - jest neutralny. Po prostu pozwala na przekazanie większej ilości informacji...


...ST-80 SE jest zdecydowanie dla koneserów!"

DANE TECHNICZNE

Zalecana impedancja wkładki < 10 Ω

Wzmocnienie 27 dB przy 1 kHz

Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz (-2,5 dB +0,5 dB)

Obciążenie wyjścia Trafo 47 kΩ // 200 pF

Wymiary 95 mm(W) x 153 mm(H) x 100 mm(D)

Waga 1,5 kg


MATERIAŁY DO POBRANIA