VNL

VNL - "In ViNyL we trust"

Nawet przed wprowadzeniem Concorde MkII, zawsze badaliśmy opinie naszych klientów i to, jak wykorzystują nasze produkty.

Wykwalifikowani DJ-e wymagają specjalistycznych narzędzi, które pomogą im popchnąć ich kreatywność na krawędź - konsekwentnie testując granice w sferze wydajności.

Rozumiejąc to i odzwierciedlając nasze bogate doświadczenie w projektowaniu przemysłowym i technologicznym know-how, przedstawiamy nową wkładkę Ortofon VNL - model dostosowany w sposób wyjątkowy do nieubłaganych wymagań współczesnych gramofonów i przenośnych gramofonów.

Nowe cechy i ulepszenia VNL

  • Dodatkowa odporność na hardcorowe drapanie i back spinning

  • Wysoka wydajność śledzenia zarówno w przypadku korzystania z DVS, jak i prawdziwego winylu

  • Optymalna równowaga między wydajnością a jakością dźwięku

Ulepszenia technologiczne zostały zastosowane z korzyścią dla wszystkich użytkowników:

  • Ultradźwiękowe spawanie elementów zapewnia wysoką sztywność i wolność od rezonansów.

  • Robotyczny montaż trzpieni zapewnia wysoką precyzję i jednolitość produkcji przemysłowej.

3 różne odczucia, aby dostroić swój występ

Pakiet VNL INTRO PACK zawiera 3 różne trzpienie z zawieszeniem o różnym wyczuciu i sztywności:

  • Stylus VNL I compliance, dynamic lateral 16 μm/m N - Flexible

  • Stylus VNL II zgodność, dynamiczna boczna 15 μm/m N - sztywny

  • Stylus VNL III zgodność, dynamiczna boczna 14 μm/m N - twardy

DJ może łatwo zidentyfikować, który typ trzpienia najlepiej pasuje do jego indywidualnego stylu DJ-a i umożliwia absolutnie najlepszą wydajność.

Wszystkie trzy warianty trzpieni VNL są dostępne oddzielnie.

VNL SINGLE PACK jest dostarczany z trzpieniem VNL II wstępnie zamontowanym na korpusie wkładki VNL.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000Hz, 5cm/sek. - 6 mV

Separacja kanałów przy 1kHz - 20 dB

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz -2/+4 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia:


VNL I 100 μm

VNL II 90 μm

VNL III 90 μm

Zgodność, dynamiczna boczna:


VNL I 16 μm/m N

VNL II 15 μm/m N

VNL III 14 μm/m N


Zakres siły śledzenia - 3 - 5 g

Zalecana siła śledzenia - 4 g

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 750 Ohm

Indukcyjność wewnętrzna - 450 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 200-600 pF

Waga wkładki - 6,5 g

Wymienne zespoły trzpieniowe: VNL I, VNL II, VNL III

Antiskating: dla najlepszej wydajności backcueing użyj "0"


Aby uzyskać informacje na temat ustawienia i wyrównania, pielęgnacji i żywotności trzpienia, czasu wygrzewania, rozwiązywania problemów sprawdź nasze FAQ dla DJ-ów.

Ekskluzywne cechy

VNL posiada sferyczny trzpień, który jest idealny do pracy w trudnych warunkach. Ponadto redukuje on zużycie płyty podczas scratchowania i back-cueing do absolutnego minimum.

Szeroka postawa VNL charakteryzuje się solidnymi i wytrzymałymi elementami konstrukcyjnymi charakterystycznymi dla Ortofona, z kolorami starannie dobranymi, aby podkreślić wytrzymałość i estetykę DJ-a: korpus wkładki został zaprojektowany tak, aby zapewnić łatwy montaż i wyrównanie na różnych headshellach.

VNL zapewnia doskonałą kompatybilność podczas używania w różnych systemach odtwarzania, gwarantując, że pozostanie w rowku w najbardziej wymagających warunkach.

Wystawili VNL na próbę!

Zdobywcy wielu tytułów - DJ ND, Jose Rodriguez & DJ Odilon poddali VNL próbie: od miksowania po beat-juggling i hardcorowe scratchowanie. Chcesz wiedzieć, czy VNL spełnił oczekiwania DJ-ów? Przeczytaj poniższe referencje:

Jose Rodriguez: "VNL jest bardzo odporny & solidny. Uwielbiam pomysł 3 rysików, aby idealnie dopasować się do stylu DJ-ów. Dla mnie to idealne rozwiązanie dla mojego przenośnego gramofonu. Zabieram go ze sobą gdziekolwiek się wybieram".

DJ ND: "Zostałem zaskoczony stabilnością VNL. Zarówno na ramionach S-shaped & straight tone wynik jest niesamowity. Nawet przy wywieraniu większego nacisku ręką winylową, VNL pozostaje w rowku. Również na DVS sygnał jest doskonały. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych modeli z oferty Ortofon DJ."

DJ Odilon: "Super stabilny na klasycznych i przenośnych gramofonach. VNL jest łatwy do podłączenia i oferuje dobrą widoczność na winylu. Uwielbiam seksowny design, wygląda lżej niż inne wkładki, ale pozostaje w rowku jak żadna inna. Moja broń z wyboru podczas każdego występu w klubie lub na pokazie."

"

Bonedo.de 04.01.2021

Test Ortofona VNL

Daniel Wagner

"...Specjalny wygląd wkładki Ortofona jest całkiem przyjemny, nawet masywna biel korpusu wkładki płynnie wpisuje się w ogólny wygląd. Nie spotkałem się wcześniej z takim designem. Wreszcie coś nowego. Muszę przyznać, że jestem zachwycony...

...Pod względem brzmienia VNL zdecydowanie coś oferuje. Wkładka brzmi niezwykle przejrzyście jak na ten przedział cenowy, co niekoniecznie odbywa się ze szkodą dla średnich tonów...


...Jedyną wadą, moim zdaniem, jest odwrotna strona przejrzystości tonalnej, ponieważ VNL ma czasem tendencję do wybrzmiewania, co widać na płycie Toma Jonesa "Body & Soul" z 1973 roku oraz na EP-ce "Polizisten" zespołu Extrabreit. Z drugiej strony, większość współczesnych produkcji klubowych z VNL-em brzmi znakomicie...


...Montaż VNL-a jest dość prosty. Materiał chassis mógłby być jednak nieco twardszy. Należy zachować odrobinę ostrożności, aby uniknąć wbicia się nakrętki w materiał chassis podczas mocowania śrub/nakrętek..."

MATERIAŁY DO POBRANIA