Nowy model Ortofon Exclusive 2M Black LVB 250

Dla upamiętnienia 250 rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena, ogłaszamy premierę modelu 2M Black LVB 250 Exclusive.

Flagowy model 2M Black od Ortofona jest powszechnie uznawany za jedną z najlepszych wkładek MM na rynku, ale w Ortofonie bycie najlepszym nie oznacza, że nie możemy być lepsi.

2M BLACK LVB250

CECHY

  • 2M Black LVB 250 został odtworzony na podstawie koncepcji swojego poprzednika, 2M Black, ale wykonanie 2M Black LVB 250 idzie o krok dalej, aby zwiększyć możliwości i techniczną doskonałość wkładki.

  • 2M Black LVB 250 wykorzystuje diament Nude Shibata na wsporniku Boron, kombinację znaną z uznanej wkładki MC Cadenza Black.

  • Smukły, wysoce polerowany profil rysika Nude Shibata pozwala na niezwykle szeroką powierzchnię styku ze ściankami rowka i zapewnia niezwykle szczegółową reprodukcję w całym spektrum, włączając w to nawet najwyższe częstotliwości.

  • Zastosowanie niezwykle sztywnego i lekkiego wspornika wykonanego z boronu, dodaje niezwykłej przejrzystości, szybkości i szybkości reakcji.

Nowa formuła mieszanki gumowej

W celu uzyskania optymalnej interakcji pomiędzy elastycznością a tłumieniem, opracowano nową mieszankę gumową dla układu zawieszenia.

Formuła nowej mieszanki gumowej oparta jest na wysokowydajnym nanowypełniaczu Multi Wall Carbon Nano Tubes (MWCNT). Nowa mieszanka oparta na MWCNT oferuje pożądane właściwości mechaniczne, które zapewniają lepsze tłumienie i poprawiają ogólne osiągi wkładu.

Również nowa mieszanka gumowa MWCNT pozwala na bardziej przyjazną dla środowiska produkcję, dodając kolejne korzyści. Proszek MWCNT jest stosowany w matrycy polimerowej gumy, a nie w formie sproszkowanej, co sprawia, że proces produkcyjny jest bardziej czysty, nie zanieczyszcza środowiska i oszczędza energię.

"

2M Black LVB 250 – HiFiClass

"Po odsłuchu jubileuszowej wkładki Ortofon 2M Black LVB 250, nie mam najmniejszych wątpliwości, że sprawdzi się ona w bardziej zaawansowanych technicznie systemach analogowych i zadowoli jakością dźwięku nawet bardzo wybrednych użytkowników.

Ten model w pełni zasługuje na nadanie mu rangi jubileuszowej i "ochrzczenie" go na cześć wielkiego kompozytora! Ortofon 2M Black LVB 250 sprawił, że musiałem zrewidować swoje dotychczasowe poglądy na temat wkładek typu MM. W brzmieniu tej wkładki znalazłem bowiem wszystko co stanowi o magii analogowego brzmienia! A do tego dochodzą przejrzystość i transparentność dźwięku, godne dobrych wkładek typu MC."

Link do testu:


2M Black LVB 250 – na portalu stereolife.pl

„W moim przekonaniu nawet osoba, której słoń nadepnął na ucho, ale która choć raz w życiu miała do czynienia z muzyką odtwarzaną z wysokiej klasy gramofonu, powinna szybciutko załapać, że to właśnie ten klimat, jakże różny od tego, co mają nam do zaoferowania źródła cyfrowe. Średnica była gęsta i bliska, wysokie tony klarowne, ale kulturalne, ładnie wypolerowane, może nawet lekko cofnięte na samym skraju pasma, a bas przyjemnie pulsował, zapuszczał się dość nisko, chwilami był nawet zauważalnie zmiękczony, ale za to mógł się pochwalić cudowną gęstością, był treściwy jak grochówka z samego dna garnka.”

Link


HIFI Maailma, Finlandia Wrzesień 2021- www.hifimaailma.fi

By Matti Hermunen

"...W porównaniu z dobrej jakości wkładką MC, LVB 250 jest realną, dość równą opcją. Dźwięk jest zwiewny, a jednocześnie góra pasma jest spokojna i dokładna. Ortofon 2M Black LVB 250 to cywilizowana wkładka, z którą łatwo żyć."


Przegląd audio, Włochy Maj 2021 r.- www.audioreview.it

By Andrea Allegri

"...2M Black LVB 250 to jedna z najlepszych wkładek MM na rynku... Proponowany przez nią dźwięk jest realistyczny, ciepły i bogaty w detale, potrafi osiągnąć znakomite ekskursy dynamiczne. Czerpiąc ze swojego sporego doświadczenia, duński producent (Ortofon - red.) stworzył wysokiej klasy detektor dźwięku, który nie szpeci nawet w porównaniu z wieloma MC. Przyjęcie znakomitego cantilevera z boronu oraz systemu zawieszenia pokazuje, że nawet MM mogą mieć swoje zdanie w ambitnych łańcuchach analogowych..."


Magazyn Hxos+ Soundvision, Grecja Lipiec 2021 r. - www.hxoseikona.gr

"Jesteśmy przyzwyczajeni do idei, że nic nie może być porównane z dobrą wkładką MC dla uzyskania najlepszej rozdzielczości dźwięku, ale Ortofon 2M Black LVB 250 przychodzi, aby zakwestionować tę ideę ze swoją wysoką wydajnością, opartą na zaawansowanej technologii...

...Oryginalny aluminiowy wspornik 2M Black został zastąpiony wspornikiem borowym, oferującym znacznie niższą masę ruchomą i zwiększoną sztywność... Ortofon opracował bardzo specjalne zawieszenie, które daje optymalną relację pomiędzy zgodnością i tłumieniem. Jest ono oparte na technologii nanorurek węglowych, zapewniających lepsze tłumienie, oraz zwiększających wyższy poziom wydajności wkładki...

...przejrzystość w całym spektrum, ...szokująca bezszumność i precyzja pomiędzy częstotliwościami przejściowymi jest naprawdę porywająca jak na standardy winylowe... W kilku słowach Ortofon 2M Black LVB 250 to wkładka MM o ekstremalnej wydajności i technologii, która rzuca wyzwanie ...postrzeganiu wkładek MM. Ta tutaj jest, ponad wszelką wątpliwość, królową".


Nagroda EISA za najlepszy produkt 2021-2021

"Najnowsza wariacja na temat długoletniej konstrukcji wkładki Ortofona 2M z ruchomym magnesem oddaje hołd Beethovenowi 250 lat po jego narodzinach, z obrazem kompozytora na boku obudowy. Wkładka ta charakteryzuje się jedwabistą, wyrafinowaną prezentacją, szczególnie dobrze pasującą do muzyki klasycznej, jazzowej i akustycznej. Wyrafinowany i skomponowany, wykorzystuje wersję rysika i wspornika, które można znaleźć w firmowej wkładce Cadenza Black z ruchomą cewką. To wszystko, wraz z nowym zawieszeniem, przyczynia się do uzyskania dźwięku, który może pochwalić się solidnym jak skała obrazowaniem, wspaniałą ostrością i głębią stereo oraz gładkim, soczystym widokiem smyczków i innych instrumentów akustycznych."


www.hifichoice.co.uk 07/2021 - 5 gwiazdek i odznaka

"Polecam

Lekkie, żywe, wnikliwe brzmienie znacznie mniej płaskie i mgliste niż większość MM

"...Ortofon 2M Black LVB 250 oferuje niesamowity wgląd, szczegółowość i przyczepność, co czyni go absolutnym must-audition cart".


www.stereo.net.au 05/2021

Nagroda Aplauzu przyznana przez Davida Price'a

Nowa wkładka Ortofona 2M Black LVB 250 znajduje się w czołówce wkładek z ruchomym magnesem

"...2M Black LVB 250 to duża poprawa, otwierająca scenę dźwiękową, rzucająca światło na tył nagrywanego akustyka. Dodaje subtelności, szczegółów, niuansów, tekstury i szybkości...

...2M Black LVB 250 były ponownie rewelacją, wyczarowując naprawdę szeroką scenę dźwiękową, w której instrumentaliści byli lepiej osadzeni. Perspektywa głębi była znakomita, a finezja z jaką ta wkładka wykonywała swoje zadania była zaskakująca z perspektywy ruchomego magnesu...

...To (2M Black LVB 250 - red.) z pewnością zasługuje na miano najlepiej brzmiącego ruchomego magnesu w okolicy.


www.hifinews.co.uk 05/2021

Ken Kessler

Najpopularniejsza gama MM na naszej planecie - seria 2M Ortofona - ma właśnie nowego szefa.

"...to (2M Black LVB 250 - red.) odtwarza przestrzeń, zwłaszcza szerokość sceny bardziej niż głębię... Można było niemal oddzielić wokalistów od siebie, ale bardziej imponującym elementem było to, że pomimo tego szerokiego widoku, cieszyło się spójnością w całym spektrum dźwięku. Dźwięk był raczej "całością" niż składał się z rozbieżnych elementów...

...wykorzystanie go (2M Black LVB 250 - red.) w zakresie rozciągnięcia i szybkości basu, ataku, uderzenia, kontrastów dynamicznych i innych cech jest bezdyskusyjne... Dźwięk był bogaty i pełny, choć nie tak precyzyjny jak skalpel... pokazał też, że radzi sobie z naturalną akustyką masywnej sali, w której gościłaby orkiestra... z pewnością zmniejsza przepaść między MM i MC w wielu dziedzinach, zwłaszcza w zakresie ciepła...

...to jedwabista, wyrafinowana wkładka, która - jak na moje ucho - preferuje klasykę, w dużej mierze jazz i akustykę, a nie skwierczenie i jazgot popu czy rocka."


www.analogplanet.com 04/2021

Michael Fremer

Wkładka 2M Black LVB 250 firmy Ortofon dostarcza gładki, słodki i dobrze odwzorowany dźwięk

"...2M Black LVB 250 dostarczyła ciepło, ciało, uczciwość barwową, a zwłaszcza transjentową "szybkość", której zwykle nie kojarzę z większością wkładek z ruchomym magnesem....

...2M Black 250 wydobył pełne ciała faktury smyczków, wypalony mosiądz i ogólne bogactwo, którego nie spodziewałem się po dobrze zaprojektowanej i wykonanej wkładce MM...

...2M Black LVB jest ogólnie ciepły, bogaty, a jednocześnie przyjemnie otwarty i gładki w równowadze tonalnej i responsywny w rytmie, który jest tak bliski dobrej konstrukcji z ruchomą cewką, jak to słyszałem z MM. Dla osób upartych, które wolą wkładki z ruchomym magnesem niż z ruchomą cewką, 2M Black LVB 250 jest równie dobry, jeśli nie lepszy niż jakikolwiek obecnie dostępny MM, przynajmniej ten, który znam."


www.audio.de 04/2021

Przez Lothara Brandta

"...Ludwig van Beethoven byłby zadowolony...".

Werdykt w skrócie:

Jakość dźwięku: 97 na 100 pkt.

Stosunek jakości do ceny: Wybitny


ŚWIAT HI-FI KWIECIEŃ 2021 www.hi-fiworld.co.uk Sekcja Winylowa

Noel Keywood

"Wkładka Ortofona 2M Black z ruchomym magnesem już dawno temu ustanowiła nowy standard jakości dźwięku i przez lata zebrała zasłużoną reputację ze względu na dokładność i znakomity wgląd z rysika Shibaty. Unowocześniona wkładka Ortofona LVB 250 dodaje jej fundamentalnych zalet, wnosząc dodatkową szybkość i wyrazistość dzięki zastosowaniu borowego wspornika. Pozostaje ona topową wkładką MM, wymagającą wysokiej klasy ramienia, gramofonu i stopnia gramofonowego, aby wydobyć z niej to co najlepsze."

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 5 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - < 1 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - > 27 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 15 dB

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 + 2 / - 1 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 80 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 22 µm/mN

Typ rysika - Nude Shibata

Promień końcówki trzpienia - r/R 6/50 µm

Materiał wspornika - bor

Zakres siły śledzenia - 1,5-1,7 g (15-17 mN)

Zalecana siła śledzenia - 1,6 g (16 mN)

Kąt śledzenia - 20°.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 1,2 kOhm

Indukcyjność wewnętrzna - 630 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 150-300 pF

Kolor wkładki, korpus/styl - Czarny/Black

Waga wkładki - 7,2 g


Wymienny zespół trzpieni - 2M Black LVB 250

Wymienne zespoły trzpieni - 2M Black i 2M Bronze

Żywotność rysika: przy odpowiedniej pielęgnacji stwierdzamy, że możliwe jest przepracowanie do 1000 godzin bez pogorszenia wydajności. Proszę przeczytać o pielęgnacji trzpienia pomiarowego w naszym FAQ.


Wymienność trzpieni serii 2M:

Konfiguracje silników, cewek i magnesów w serii 2M nie są identyczne: Red i Blue są identyczne, tak samo Bronze i Black i tak samo prawdziwe warianty mono 2M Mono i 2M 78. Podobnie, trzpienie serii 2M są wymienne w ramach poniższych kombinacji:

- 2M Red, 2M Blue i 2M Silver

- 2M Bronze, 2M Black i 2M Black LVB 250

- 2M Mono i 2M 78

TESTY

MATERIAŁY DO POBRANIA