2M BRONZE PREMOUNTED

CECHY

Dzięki 2M Premounted, życie nigdy nie było to łatwiejsze.

2M Premounted to praktyczne i eleganckie rozwiązanie dla naszych klientów, którzy chcą bezpośredniego i łatwego montażu i wymiany na ramieniu w kształcie litery S. Jakość headshella SH-4 jest solidna i sztywna, a jednocześnie konstrukcja podkreśla smukłą i delikatną formę. Mocna, lekka głowica ma ergonomiczną konstrukcję z długim uchwytem na palec, który jest łatwy do podniesienia.

"

Audio Beat, sierpień 2016.

Zapoznanie się z linią 2M firmy Ortofon

By Marc Mickelson 

"...Linia 2M stała się de facto referencją dla wkładek z ruchomym magnesem ...wynika to zarówno z jakości dźwięku poszczególnych modeli 2M, jak i szerokiego zakresu cenowego w całej linii .... Różnice pomiędzy czterema modelami 2M stereo dotyczą trzech głównych obszarów: profilu trzpienia, materiału korpusu i silnika ....

... 2M Black jest "otwarty, szybki, szczegółowy, żywy, pełen witalności i sonicznie spektakularny." Jest to prawdziwy przetwornik o wysokiej rozdzielczości, który w konsekwencji stawia ogromne wymagania przed dalszą elektroniką i głośnikami....

...Z drugiej strony, 2M Red jest znacznie bardziej wyrozumiały niż 2M Black, ale też mniej angażujący, przynajmniej w kontekście mojego systemu (gramofon to Technics SP-15 z ramieniem Audio-Technica ATP-12T, obydwa na Technics SH-15B2 - czerwona podstawa)....

...z 2M Blue ...otrzymujemy audiofilskie traktowanie: pełnozakresową, wysoce rozdzielczą prezentację, która nie brzmi ani sztywno, ani bezlitośnie. W rzeczywistości, równowaga 2M Blue, zarówno w zakresie tonalności jak i ogólnej rozdzielczości, może być jego największym osiągnięciem. Jest to wkładka łatwa do słuchania i nawet początkujący słuchacze ...

...Podczas gdy 2M Black brzmi bardziej imponująco, 2M Bronze jest bardziej satysfakcjonujący na dłuższą metę, zmniejszając o połowę różnicę pomiędzy szybkością i rozdzielczością Black a równowagą Blue. W rzeczywistości. jest to mieszanka wszystkich tych cech sonicznych. Jest szybki, ale nie ostentacyjnie; zamienia informacje w muzykę, a robi to dlatego, że jest lepiej zbalansowany, nie przechyla się w jedną lub drugą stronę. Powiedziałbym, że reprezentuje on nie tylko słodki punkt linii 2M, ale także jej muzyczny rdzeń. ..."

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek.  - 5 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - 1 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - 26 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 15 dB

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 + 2 / - 0 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 80 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 22 µm/mN

Typ rysika - Nude Fine Line

Promień końcówki rysika - r/R 8/40 µm

Zakres siły śledzenia - 1,4-1,7 g (14-17 mN)

Zalecana siła śledzenia - 1,5 g (15 mN)

Kąt śledzenia - 20°.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 1,2 kOhm

Indukcyjność wewnętrzna - 630 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 150-300 pF

Kolor wkładki, korpus/styl - Czarny/Brązowy

Waga wkładki - 7,2 g


Wymienny zespół trzpienia - 2M Bronze (zamiennie z 2M Black i 2M Black LVB 250)

Żywotność rysika: przy prawidłowej pielęgnacji stwierdzamy, że możliwe jest działanie do 1000 godzin bez pogorszenia wydajności. Proszę przeczytać o pielęgnacji rysika w naszym FAQ. 

Wymienność trzpieni serii 2M:

Konfiguracje silników, cewek i magnesów w serii 2M nie są identyczne: Red i Blue są identyczne, tak samo Bronze i Black i tak samo prawdziwe mono warianty 2M Mono i 2M 78. Podobnie, trzpienie serii 2M są wymienne w ramach poniższych kombinacji: 

- 2M Red, 2M Blue i 2M Silver

- 2M Bronze, 2M Black i 2m Black LVB 250

- 2M Mono i 2M 78

Kompatybilność z TT/TA marki Rega: 

Wysokość wkładek marki REGA od końcówki rysika do górnej powierzchni montażowej wkładki jest niższa niż standardowa. W związku z tym należy zastosować podkładki dystansowe, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Proszę przeczytać o ustawieniu wkładki i wyrównaniu na ramieniu w naszym FAQ. 

Regulacja wysokości ramienia Regi jest łatwa dzięki zestawowi przekładek Acoustic Signature. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontażu ramienia tonowego. Wystarczy poluzować śruby, włożyć AS-spacer, następnie zablokować śruby z powrotem i ramię tonowe jest gotowe do gry.

3,2 - 4 mm przekładki powinny być wystarczające dla wkładki 2M.  

MATERIAŁY DO POBRANIA