2M MONO VERSO

CECHY

  • 2M Mono posiada ulepszony silnik, który zapewnia wysoki poziom dokładności sonicznej. Na końcówce rysika umieszczono diament R 18µm Nude Spherical, który jest optymalnym rozwiązaniem do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych LP z mikrorowkami. Korpus wkładki został wyprodukowany z materiału Hopelex, który zapewnia wysoką sztywność przy jednoczesnym wyeliminowaniu niepożądanych rezonansów.

  • 2M Mono wykorzystuje wyjście strapped, aby dostarczyć ten sam sygnał wyjściowy z obu zestawów pinów nabiegunników. To skutecznie eliminuje potrzebę stosowania sprzętu mono, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwą reprodukcją mono w każdym systemie odtwarzania stereo.

  • Seria 2M zapewnia doskonałą kompatybilność w przypadku zastosowania w różnych systemach odtwarzania i z szeroką gamą przedwzmacniaczy gramofonowych.

"

www.yoursoundmatters.com

17 maja 2021 r.

Reviewed by Marc Henshall

Ortofon 2M Mono Review - Czy monofoniczna wkładka gramofonowa brzmi lepiej?

"... Ponownie, ogólny dźwięk jest bardziej spójny. Wyczuwalna była głębia w zakresie niskich tonów, której brakowało z wkładką stereofoniczną, a góra była mniej mdła i znacznie bardziej skupiona. Jest coś magicznego w nagraniu mono, gdzie wszystko potrzebuje własnej przestrzeni w całym spektrum częstotliwości, aby znaleźć miejsce w miksie...

...2M Mono jest twoją przepustką do uwolnienia fenomenalnego potencjału mono. Zacznij odkrywać już dziś".


AUDIOPHILIA

25 września 2020 r.

Recenzował Jesús González-Monreal

Tak, stereo wygrało "bitwę" o nagrania. Rzadko która wytwórnia wydaje w dzisiejszych czasach wersję mono. Nagrania monofoniczne mają jednak coś ciekawego: konkurując o przestrzeń w jednokanałowym dźwięku, poszczególne instrumenty tworzą atmosferę bezruchu, hipnotyczny moment, w którym wszystko jest na miejscu, intensywność chwili w pełnej krasie. I tu właśnie możemy postawić tezę, że 2M Mono od Ortofona dostajemy autentyczny i najwyższej jakości dźwięk mono."


Pozytywne opinie maj-czerwiec 2015 r.

Reviewed by Tom Gibbs

"...2M Mono to naprawdę wyjątkowy przetwornik. Dźwięk z tej wkładki true-mono po prostu zdmuchuje dźwięk, jaki można uzyskać z konfiguracji wkładki monovia-stereo. Ponieważ wkładka monofoniczna przetwarza sygnał z rowka tylko w jednej płaszczyźnie, uzyskany dźwięk jest imponująco cichy w porównaniu do modulacji szumu powierzchniowego i niedoskonałości geometrii rowka, z którymi często trzeba sobie radzić przy odtwarzaniu źródeł monofonicznych z wkładki stereofonicznej. Efektem końcowym jest to, że można naprawdę głęboko wsłuchać się w muzykę; 2M Mono brzmiały wspaniale zaraz po wyjęciu z pudełka, a w miarę wygrzewania się były jeszcze lepsze.

...Powiedziałbym, że 2M Mono ma przednią, nieco wysuniętą do przodu jakość w prezentacji muzyki; obrazy są ostre, szczegółowe, ale nigdy nie są wytrawne - a muzyka nigdy nie jest męcząca w słuchaniu. Wkładka ta jest godna mojej najwyższej rekomendacji...

...przy bardzo rozsądnej, realnej cenie i znakomitych osiągach modelu podstawowego, nie widzę możliwości, aby było jeszcze lepiej!".


Świat Hi-Fi sierpień 2013 r.

Reviewed by Tony Bolton

OUTSTANDING - po prostu najlepszy!

"...Uznałem tę wkładkę za bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję, która uzupełnia prezentację soniczną konwencjonalnej serii 2M o zdolność do odtwarzania starszych, a czasem bardziej zużytych płyt, w sposób wzorcowy..."

- Ostatni, dość punchowy dźwięk

- Bardzo niski poziom szumów powierzchniowych

- Dobre odzyskiwanie szczegółów

... Nagi, kulisty rysik o promieniu 18 mikrometrów jest według producentów optymalnym rozmiarem do śledzenia szerszych rowków płyt ery mono. Jeździ on prawidłowo w rowku, unikając zabrudzeń na dole, w przeciwieństwie do małego/mniejszego rysika z mikrorowkami, który jeździ zbyt nisko..."

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 4 mV

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 Hz + 3 / - 1 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 70 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 18 µm/mN

Typ trzpienia - Nagi sferyczny

Promień końcówki trzpienia - R18 µm

Zakres siły śledzenia - 1,6-2,0 g (16-20 mN)

Zalecana siła śledzenia - 1,8 g (18 mN)

Kąt śledzenia - 20°.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 700 Ohm

Indukcyjność wewnętrzna - 350 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 150-300 pF

Kolor wkładki, korpus/styl - Czarny/Biały

Waga wkładki bez śrubek - 7,2 gWymienny zespół rysika - 2M Mono (zamiennie z 2M 78)

Żywotność rysika: przy prawidłowej pielęgnacji stwierdzamy, że możliwe jest działanie do 1000 godzin bez pogorszenia parametrów. Proszę przeczytać o pielęgnacji rysika w naszym FAQ.

Wymienność trzpieni serii 2M:

Konfiguracje silników, cewek i magnesów w serii 2M nie są identyczne: Red i Blue są identyczne, tak samo Bronze i Black i tak samo prawdziwe warianty mono 2M Mono i 2M 78. Podobnie, trzpienie serii 2M są wymienne w ramach poniższych kombinacji:

- 2M Red, 2M Blue i 2M Silver

- 2M Bronze i 2M Black

- 2M Mono i 2M 78

Kompatybilność z TT/TA marki Rega:

Wysokość wkładek marki REGA od końcówki rysika do górnej powierzchni montażowej wkładki jest niższa niż standardowo. W związku z tym należy zastosować podkładki dystansowe, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Proszę przeczytać o ustawieniu wkładki i wyrównaniu na ramieniu w naszym FAQ.

Regulacja wysokości ramienia Regi jest łatwa dzięki zestawowi przekładek Acoustic Signature. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontażu ramienia tonowego. Wystarczy poluzować śruby, włożyć AS-spacer, następnie zablokować śruby z powrotem i ramię tonowe jest gotowe do gry.

3,2 - 4 mm przekładki powinny być wystarczające dla wkładki 2M.

MATERIAŁY DO POBRANIA