MC CADENZA BLUE

Cadenza Blue jest wierna muzyce z ogromną przejrzystością.

W modelu Cadenza Blue zastosowano rysik Nude FG 70 z bardzo cienkim rubinowym wspornikiem.

Cewki wykonane są z drutu z czystego srebra 6NX (99,9999 %).

Ulepszony proces nawijania na armaturę pozwala uzyskać lepszy balans kanałów.

Scena dźwiękowa Cadenza Blue jest szeroko otwarta i okazała zaraz po wyjęciu z pudełka. Mikro dynamika i ambicje będą widoczne podczas słuchania skomplikowanych kompozycji. Osiąga bardzo wysoki stopień definicji w perspektywie, która jest bardzo obecna.

"

Positive Feedback Issue 98, July 2018

By John Hoffman

"...Cadenza Blue została stworzona, aby zmaksymalizować wydobycie detali z płyty, a jednocześnie zrealizować to zadanie bez przekrzywienia pasma przenoszenia, czy tworzenia nienaturalnych przesunięć fazowych, które skutkują fasadą podwyższonej rozdzielczości. Mimo, że Blue jest niezwykle szczegółową wkładką, nie poświęca integralności muzyki, aby to osiągnąć. ... "

"...Kolejnym atrybutem Cadenza Blue, który mnie urzeka, jest sposób w jaki ta wkładka portretuje przestrzeń.... Cadenza Blue utrzymuje ten aspekt nagrania w ścisłym skupieniu i możliwe jest słuchanie odbitych wokali równie wyraźnie jak początkowych fraz...W pewien sposób słuchanie pustki pomieszczenia dodaje kolejny wymiar do muzyki, a Cadenza Blue pozwala słuchaczowi usłyszeć przestrzeń i czerń pomiędzy granymi nutami w sposób, który pomaga zdefiniować muzykę. Utalentowany kompozytor wykorzystuje atrybuty ciszy i czasu pomiędzy nutami jako element kompozycji, a Cadenza Blue wiernie odtwarza te aspekty muzyki, abyśmy mogli je usłyszeć..."

"...są te rzadkie przypadki, kiedy napotykasz komponent, który wyraża organiczną naturę muzyki w sposób, który galwanizuje twoje doświadczenie słuchowe. Ortofon Cadenza Blue robi to dla mnie i chętnie przyznaję, że jestem oczarowany możliwościami tej wkładki..."

Seria Cadenza

W Ortofonie stale poszukujemy nowych technologii do zastosowania w naszych produktach i przesuwamy wydajność istniejących technologii. W ten sposób zapewniamy najwyższy poziom wydajności i jakości. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee stały się standardami rynkowymi i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Niemniej jednak Ortofon postanowił opracować nową serię wkładek, która jest jeszcze bardziej ambitna.

Dzięki starannemu zaimplementowaniu nabiegunników z żelaza kobaltowego, nowemu, ulepszonemu procesowi nawijania armatury, zastosowaniu w modelach obudowy z tłoczonego aluminium, a także innym zmianom, udało się odkryć nowe możliwości w odtwarzaniu informacji analogowej. Zdecydowano się również na stworzenie bardziej kompletnej oferty wkładek, co oznaczało wprowadzenie modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, aby wesprzeć naszych klientów, którzy są zainteresowani płytami mono z mikro rowkami.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza posiada swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

MC Cadenza Red zapewnia otwarty, dynamiczny dźwięk z odrobiną ciepła

MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo równomierny sposób, który oddaje szacunek wszystkim elementom

MC Cadenza Black to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

Opowieść o Cadenzy

Cadenza (z włoskiego: oznaczająca kadencję) odnosi się do części koncertu, w której orkiestra przerywa grę, pozostawiając solistę, by grał sam w wolnym czasie, bez ścisłego, regularnego pulsu. Kadencja może być pisana lub improwizowana. Jest to zazwyczaj najbardziej rozbudowana i wirtuozowska część, jaką instrument solowy gra w trakcie całego utworu. Na koniec kadenzy orkiestra wchodzi ponownie i na ogół kończy część.

W XIX wieku kompozytorzy zaczęli pisać kadencje w całości. Inni pisali kadencje do utworów, w których w zamyśle kompozytora solówka miała być improwizowana, aby solista miał dobrze uformowaną solówkę, którą mógł wcześniej przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane i śpiewane, że stały się częścią standardowego repertuaru.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s - 0,5 mV

Równowaga kanałów - < 1,2 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - > 23 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - > 15 dB

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz - +2/-1

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 80 μm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 12 μm/mN

Typ trzpienia - Nude FG 70 na wsporniku Rubinowym

Promień końcówki trzpienia - r/R 6/70 μm

Zakres siły śledzenia - 2,2-2,7 g (22-27 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,5 g (25 mN)

*) Wartość typowa


Kąt śledzenia - 20º

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - 50-200 Ohm

Materiał korpusu wkładki - Stal nierdzewna Aluminium

Kolor wkładu - Niebieski/czarny

Waga wkładki - 10,7 g

MATERIAŁY DO POBRANIA