MC CADENZA MONO

Znajdź swoje stare płyty, jak również nowe płyty mono z mikro rowkiem i doświadcz Cadenza Mono!

Model Cadenza Mono wykonany jest z rysikiem Nude Fine Line i cylindrycznym aluminiowym wspornikiem. Promień rysika wynosi r/R 8/40 µm.

Cewki wykonane są z drutu z czystego srebra 6NX (99,9999 %). Ulepszony proces nawijania na armaturę pozwala na lepsze wyważenie kanału.

Dla ułatwienia użytkowania piny są połączone w taki sposób, że otrzymujemy ten sam sygnał z obu par pinów łączących.

Dzieląc wewnętrzną budowę z Cadenzą Red i mając zoptymalizowane ustawienia dla odtwarzania mono, dźwięk jest zrelaksowany, jednorodny i umiarkowany.

"

Świat Hi-Fi maj 2011

Reviewed by Tony Bolton

"...Jakość tonalna instrumentów była ładnie wyeksponowana...

...Mono wydawał się być niewzruszony gatunkami muzycznymi i doskonale radził sobie z najbardziej zużytymi i uszkodzonymi płytami, jakie udało mi się znaleźć...

...Jeśli macie wiele płyt monofonicznych... to dedykowana wkładka monofoniczna jest zdecydowanie najlepszym sposobem na ich odtwarzanie... Rezultaty są ściśle zsynchronizowane, pełne muzycznych detali i barw... niezakłócone przez dźwiękowe paskudztwa... Wnikliwa, szczegółowa i muzykalna wkładka...".

Seria Cadenza

W Ortofonie stale poszukujemy nowych technologii do zastosowania w naszych produktach i przesuwamy wydajność istniejących technologii. W ten sposób zapewniamy najwyższy poziom wydajności i jakości. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee stały się standardami rynkowymi i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Niemniej jednak Ortofon postanowił opracować nową serię wkładek, która jest jeszcze bardziej ambitna.

Dzięki starannemu zaimplementowaniu nabiegunników z żelaza kobaltowego, nowemu, ulepszonemu procesowi nawijania armatury, zastosowaniu w modelach obudowy z tłoczonego aluminium, a także innym zmianom, udało się odkryć nowe możliwości w odtwarzaniu informacji analogowej. Zdecydowano się również na stworzenie bardziej kompletnej oferty wkładek, co oznaczało wprowadzenie modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, aby wesprzeć naszych klientów, którzy są zainteresowani płytami mono z mikro rowkami.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza posiada swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

MC Cadenza Red zapewnia otwarty, dynamiczny dźwięk z odrobiną ciepła

MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo równomierny sposób, który oddaje szacunek wszystkim elementom

MC Cadenza Black to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

Opowieść o Cadenzy

Cadenza (z włoskiego: oznaczająca kadencję) odnosi się do części koncertu, w której orkiestra przerywa grę, pozostawiając solistę, by grał sam w wolnym czasie, bez ścisłego, regularnego pulsu. Kadencja może być pisana lub improwizowana. Jest to zazwyczaj najbardziej rozbudowana i wirtuozowska część, jaką instrument solowy gra w trakcie całego utworu. Na koniec kadenzy orkiestra wchodzi ponownie i na ogół kończy część.

W XIX wieku kompozytorzy zaczęli pisać kadencje w całości. Inni pisali kadencje do utworów, w których w zamyśle kompozytora solówka miała być improwizowana, aby solista miał dobrze uformowaną solówkę, którą mógł wcześniej przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane i śpiewane, że stały się częścią standardowego repertuaru.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s - 0,45 mV

Charakterystyka częstotliwościowa 20 Hz - 20 kHz - +3/-1

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 70 μm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 12 μm/mN

Typ trzpienia - Nude Fine Line na wsporniku z aluminium

Promień końcówki rysika - r/R 8/40 μm

Zakres siły śledzenia - 2,2-2,7 g (22-27 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,5 g (25 mN)

Kąt śledzenia - 20º


*) Wartość typowa


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - 50-500 Ohm

Materiał korpusu wkładki - Stal nierdzewna Aluminium

Kolor wkładki - Naturalny/czarny

Waga wkładki - 10,7 g

MATERIAŁY DO POBRANIA