MC CADENZA RED

Obraz dźwiękowy Cadenza Red jest zrelaksowany, jednorodny i umiarkowanie dynamiczny, a w obrazie stereofonicznym ma dużą przestrzeń i głębię.

W modelu Cadenza Red zastosowano rysik Nude Fine Line z cylindrycznym aluminiowym wspornikiem. Promień końcówki rysika wynosi r/R 8/40 µm.

Cewki wykonane są z drutu z czystego srebra 6NX (99,9999 %).

Ulepszony proces nawijania na armaturę pozwala uzyskać lepszy balans kanałów

"

Pozytywne opinie sierpień 2016 r.

Reviewed by John Hoffman

"... w przypadku Ortofona Cadenza Red, mogę bez wątpienia powiedzieć, że dostajemy to, za co płacimy, jestem tego w 100% pewien. Moje pierwsze wrażenie z Cadenza Red jest takie, że wkładka ta ma zadziwiająco naturalne oddanie średnicy i już ta jedyna cecha sprawia, że warto ją mieć...

... Istnieje rzeczywiście podział na dobre i świetne wkładki z ruchomą cewką, a Cadenza Red z pewnością znajduje się w polu, w którym rezydują te doskonałe...

...Cadenza Red nigdy nie jest wkładką, która się spieszy, ponieważ zachęca do przeżywania każdego aspektu płyty, do cieszenia się nią na wielu różnych poziomach...

...Red ma być płynny, wyrafinowany, płynący, z lekko przypalonym ciepłem, które jest łatwe do uchwycenia...

...Zespół projektowy Ortofona wykonał wspaniałą pracę nad brzmieniem Cadenza Red, tworząc wkładkę, która jest zachęcająca i łatwa do słuchania, a jednocześnie zdolna do zaprezentowania całej palety odcieni i faktur, które mogą być uchwycone w nagraniu. Ta wkładka to wspaniałe znalezisko dla tych hobbystów, którzy cenią sobie emocjonalnie angażujące doświadczenie odsłuchowe, gdzie najważniejsza jest barwa, gęstość harmoniczna i bogata prezentacja..."


Audiofilia maj 2016 r.

Reviewed by Anthony Kershaw

"... Byłem dość zaskoczony szczegółowością i wyrafinowaniem pierwszej w linii ruchomej cewki Ortofona Cadenza (Red). ...wydobywa ona tony detali i cieniuje je z ekspresją i dokładną dynamiką.

...Jako audiofile zawsze szukamy przysłowiowej zasłony podnoszącej się przed sceną. Red właśnie to zrobił. Co ważniejsze, wkładka ma bardzo słodkie usposobienie. Wszystkie wkładki dodają swój głos, a niektóre aż za dużo. Tutaj słodycz jest dotykowa. Masywne skrzypce miały wagę i połysk, i obecność, na którą pozwala tylko dobrze zaprojektowany analog...

...Bas był wyrazisty. Głęboki i z rezonansami, które czynią go tak satysfakcjonującym elementem muzycznym...

...Średnica jest zawsze najbardziej nieuchwytna do uchwycenia, szczególnie głosy... Balans jest właściwy w tak wielu ich wózkach. Red jest cudownie zbalansowany, nic nie szarpie, nic nie ściska. Dostaniesz powietrze i muzyczną obecność...

...Naprawdę lubię tę wkładkę. Za tę cenę, ulubiona ruchoma cewka..."

Seria Cadenza

W Ortofonie stale poszukujemy nowych technologii do zastosowania w naszych produktach i przesuwamy wydajność istniejących technologii. W ten sposób zapewniamy najwyższy poziom wydajności i jakości. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee stały się standardami rynkowymi i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Niemniej jednak Ortofon postanowił opracować nową serię wkładek, która jest jeszcze bardziej ambitna.

Dzięki starannemu zaimplementowaniu nabiegunników z żelaza kobaltowego, nowemu, ulepszonemu procesowi nawijania armatury, zastosowaniu w modelach obudowy z tłoczonego aluminium, a także innym zmianom, udało się odkryć nowe możliwości w odtwarzaniu informacji analogowej. Zdecydowano się również na stworzenie bardziej kompletnej oferty wkładek, co oznaczało wprowadzenie modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, aby wesprzeć naszych klientów, którzy są zainteresowani płytami mono z mikro rowkami.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza posiada swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

MC Cadenza Red zapewnia otwarty, dynamiczny dźwięk z odrobiną ciepła

MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo równomierny sposób, który oddaje szacunek wszystkim elementom

MC Cadenza Black to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

Opowieść o Cadenzy

Cadenza (z włoskiego: oznaczająca kadencję) odnosi się do części koncertu, w której orkiestra przerywa grę, pozostawiając solistę, by grał sam w wolnym czasie, bez ścisłego, regularnego pulsu. Kadencja może być pisana lub improwizowana. Jest to zazwyczaj najbardziej rozbudowana i wirtuozowska część, jaką instrument solowy gra w trakcie całego utworu. Na koniec kadenzy orkiestra wchodzi ponownie i na ogół kończy część.

W XIX wieku kompozytorzy zaczęli pisać kadencje w całości. Inni pisali kadencje do utworów, w których w zamyśle kompozytora solówka miała być improwizowana, aby solista miał dobrze uformowaną solówkę, którą mógł wcześniej przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane i śpiewane, że stały się częścią standardowego repertuaru.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s - 0,45 mV

Równowaga kanałów - < 1,5 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - > 23 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - > 15 dB

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz - +3/-1

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 80 μm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 12 μm/mN

Typ trzpienia - Nude Fine Line na wsporniku z aluminium

Promień końcówki rysika - r/R 8/40 μm

Zakres siły śledzenia - 2,2-2,7 g (22-27 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,5 g (25 mN)

*) Wartość typowa


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - 50-500 Ohm

Materiał korpusu wkładki - Stal nierdzewna Aluminium

Kolor wkładki - Czerwono-czarny

Waga wkładki - 10,7 g

MATERIAŁY DO POBRANIA