MC DIAMOND

Najwspanialsza jak dotąd wkładka gramofonowa Ortofona, MC Diamond dostarcza nagraną muzykę, jakiej jeszcze nigdy nie słyszałeś

Ortofon dąży do zapewnienia najwyższej jakości wrażeń muzycznych poprzez połączenie innowacji, wiedzy technicznej i inspiracji. Ta nowa, najnowocześniejsza wkładka gramofonowa, reprezentująca liczne elementy konstrukcyjne i ideały Ortofona, jest prawdziwym przykładem najwyższego stopnia wydajności możliwego we współczesnej technologii odtwarzania analogowego.

Wyposażona w tytanowy korpus, zoptymalizowany system magnesów, diamentowy wspornik i nowe gumowe zawieszenie, MC Diamond zapewnia zupełnie nowy poziom doświadczeń dla audiofilów.

"To jest nagrana muzyka, jakiej nigdy wcześniej nie słyszałeś - najbardziej autentyczne doświadczenie winylowe na świecie" - powiedział Leif Johannsen, dyrektor ds. akustyki i badań w firmie Ortofon.

Dążenie Ortofona do Dokładności w dźwięku i Autentyczności doznań

Od ponad wieku Ortofon jest w dążeniu do dokładności w dźwięku i autentyczności doświadczeń.

Kierowani przez nasze podstawowe pasje do inżynierii, innowacji i rzemiosła, wszystko co robimy jest zakorzenione w pragnieniu stworzenia najlepszych na świecie wkładek gramofonowych, abyś mógł zrobić coś więcej niż tylko słuchać muzyki, którą kochasz.

W Ortofonie chcemy, abyś czuł muzykę:

  • każdy instrument

  • każdy głos

  • każda nuta

Nowe, ulepszone gumowe zawieszenie

W przypadku nowej wkładki MC Diamond, system Wide Range Damping System (WRD) firmy Ortofon został przeprojektowany tak, aby zawierał ulepszone gumowe zawieszenie, specjalnie opracowane we własnym zakresie.


System WRD został pierwotnie wprowadzony w modelu MC 20 Mk II w 1979 roku, a następnie był stosowany również we wkładkach gramofonowych MC A90, MC Windfeld, Xpression, MC Anna, MC Anna Diamond oraz MC Century. W tym systemie mały, ciężki platynowy krążek jest umieszczony pomiędzy dwoma gumowymi absorberami, oba o różnych właściwościach. Zapewnia to nie tylko wyjątkową wydajność śledzenia, ale także tworzy doskonałe tłumienie w całym spektrum częstotliwości. Dzięki temu zniekształcenia i rezonans są praktycznie całkowicie wyeliminowane.


Nowa formuła mieszanki gumowej oparta jest na wysokowydajnym nanowypełniaczu Multi Wall Carbon Nano Tube (MWCNT). Nowa mieszanka oparta na MWCNT oferuje pożądane właściwości mechaniczne, które pozwalają na optymalną interakcję pomiędzy zgodnością i tłumieniem, co poprawia stabilność i odtwarzanie oraz zapewnia niezrównaną jakość dźwięku.


Korpus wkładki

Korpus wkładki MC Diamond jest wykonany z tytanu przy użyciu naszej niestandardowej techniki selektywnego topienia laserowego (SLM). Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości korpusu, co zapewnia niezwykle wysokie tłumienie wewnętrzne, a w rezultacie znaczne zmniejszenie wibracji i poprawę jakości dźwięku.System magnesów

System magnetyczny MC Diamond łączy w sobie dobór materiałów, optymalną geometrię i niezrównaną spójność, które zapewniają niezrównaną wydajność. W połączeniu z niemagnetyczną armaturą, rezultatem jest żywa, wysoce dokładna reprodukcja dźwięku o niemal nieograniczonych wymiarach.


Replikant 100 Diamond

MC Diamond wykorzystuje diament Ortofona Replicant 100. Ten rysik typu Line Contact wyróżnia się tym, że posiada wąską i długą powierzchnię styku, która jest jak najbardziej zbliżona do oryginalnego rysika tnącego. Zapewnia to najdokładniejszą reprodukcję, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres częstotliwości.

Uwaga: Osłona trzpienia dostarczana do MC Diamond została zaprojektowana tak, aby można ją było łatwo wymienić i zdjąć bez ryzyka kontaktu z delikatnym zespołem trzpienia. Aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia trzpienia lub wspornika, proszę zamontować załączoną osłonę trzpienia na wkładce, kiedy wkładka nie jest używana. Osłona trzpienia powinna być również założona podczas montażu lub demontażu wkładki.


Wspornik Diamond

MC Diamond wykorzystuje solidny wspornik Diamond, który w połączeniu z diamentem Ortofon Replicant 100 oferuje ekstremalną przejrzystość, szybkość i responsywność wykraczającą poza wszelkie inne kombinacje. Solidny wspornik Diamond zapewnia najlepszy możliwy interfejs pomiędzy trzpieniem a armaturą, dzięki swojej twardości i strukturze krystalicznej. Udoskonalenia odkryte dzięki zastosowaniu wspornika Diamond na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej, prezentując większą szczegółowość wewnętrzną, subtelność i głębię jak nigdy dotąd.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz, 5cm/sek. - 0,2 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - 0,5 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - 25 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 20 dB

Pasmo przenoszenia - 20 Hz-20 kHz +2 dB/- 1 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 80 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 11 µm/mN

Typ trzpienia - Specjalnie polerowany Nude Ortofon Replicant 100 na Diamond Cantilever

Promień końcówki rysika - r/R 5/100 µm

Zakres siły śledzenia - 2,5-2,8 g (25-28 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,6 g (26 mN)

Kąt śledzenia - 23°.


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 6 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - > 10 Ohm

Materiał drutu cewki - Aucurum, pozłacany, miedź beztlenowa 6NX

Materiał korpusu wkładki - SLM Titanium

Kolor wkładu - srebrno-czarny

Waga kartridża - 17,5 g