QUINTET BLUE

Quintet Blue jest bardzo homogeniczną wkładką.

Obraz dźwiękowy Quintet Blue będzie miał tendencję do bardziej gładkiej reprodukcji w porównaniu do Quintet Red i umiarkowanej siły dynamicznej w porównaniu do Quintet Bronze.

Wyposażono ją w diament Nude Elliptical zamontowany na aluminiowym wsporniku.

Quintet Blue wniesie do dźwięku więcej przestrzeni, głębi i szczegółów i jest bardzo dobrym wyborem do każdego rodzaju muzyki, zwłaszcza rytmicznej.

Transformator ST-7 jest idealnie dopasowany do wkładki MC Quintet Blue.

Headhell LH-4000 jest specjalnie polecany do wkładek z serii MC Quintet.

"

What Hi-Fi? Awards 2020 & 2021 zwycięzca w kategorii "Best Cartridge Over £150

"Jeśli szukasz niedrogiej wkładki, nie słyszeliśmy lepszej opcji".

"...Quintet Blue radzi sobie z szaleńczymi huśtawkami dynamicznymi muzyki z opanowaniem, odmawiając stwardnienia nawet, gdy zostanie sprowokowany. Jesteśmy pod wrażeniem jego wyrafinowania i zdolności do oddania faktur wysokich tonów.

...Ortofon (MC Quintet Blue -red.) jest również pewnym tropicielem przy zalecanych 2.3g. Równomierna barwa prezentacji i przyjemne poczucie życia sprawiają, że nie czujemy potrzeby bawienia się ciężarem śledzenia..."


What Hi-Fi? Awards 2019 zwycięzca w kategorii "Skromnie wyceniona wkładka z ruchomą cewką

What Hi-Fi lipiec 2019 r

"...Szczegółowa i precyzyjna prezentacja, ekspresyjna dynamika, łatwość dopasowania..."

VERDICT:

Biorąc pod uwagę odpowiednio zdolny system, nie mamy wątpliwości, że Ortofon Quintet Blue zrobi wrażenie. To dobrze wyważona konstrukcja, bez wyraźnych słabości. Jeśli zawsze marzyliście o wkładce z ruchomą cewką, nie możemy znaleźć alternatywy, którą byśmy preferowali. Kupcie ją z pełnym przekonaniem.

OCENY:

Brzmienie 5

Kompatybilność 5

Budowa 5"

TNT USA październik 2015 r.

Reviewed by Todd Bromgard

"...Quintet Blue ma niewiele wad, szczególnie w swoim punkcie cenowym. Gra stosunkowo neutralnie, bez oczywistych podbarwień czy spadków częstotliwości, i dobrze balansuje pomiędzy muzykalnością a analitycznością. Choć nie jest to ostatnie słowo w kwestii rozdzielczości, jest szczegółowy, dynamiczny i oddaje trójwymiarową scenę dźwiękową. Jego słabości są widoczne dopiero w porównaniu z droższymi wkładkami. Szczęśliwie, słucham Quintet Blue od kilku miesięcy i nadal jest to satysfakcjonujący wykonawca. Gorąco polecam!"

Hi-Fi Choice październik 2014 r.

Przeglądany i testowany przez Andrew Simpsona

Werdykt: Znakomicie brzmiący wszechstronny odtwarzacz, który pokazuje analog w najlepszym wydaniu. Doskonała wartość.

"...Oferuje najbardziej wszechstronne i przyjemne wykonanie z całą muzyką, pokazując, że Ortofon wyraźnie trafił na kolejną magiczną formułę....

...prezentuje wszystkie detale w utworze z prawdziwym dymanizmem ...jego scena dźwiękowa jest rozległa od lewej do prawej strony ...i posiada również większy talent do ożywiania instrumentów w jej obrębie...

...Każdy instrument otrzymuje przestrzeń, aby pozwolić swoim nutom rosnąć, które łączy w spójną całość, ujawniając swoją wyważoną i neutralną prezentację...

...Bas jest dobrze artykułowany i równomiernie prezentowany bez nadmiernego uwypuklania czy zbyt wczesnego wycofywania się, dzięki czemu jego obecność i szczegółowość jest odczuwalna, ale nie staje się przytłaczająca w bardziej wymagającej muzyce o dużej zawartości basu."

Łatwość użytkowania

Górny montaż wkładek Quintet jest łatwy i bezpieczny przy użyciu dostarczonych śrub. Aluminiowa rama posiada gwintowane otwory montażowe i jest łatwo montowana za pomocą śrub 5mm lub 7mm w zależności od grubości headshella.

Kąty proste, linie proste, widoczność rysika i duża odległość pomiędzy powierzchnią płyty a spodem wkładki ułatwiają prawidłowy montaż i ustawienie wkładki i ramienia. Seria Quintet daje doskonałe rezultaty z większością popularnych ramion gramofonowych.

Historia Quintetu

Nic nie świadczy o wieloletniej odporności firmy Ortofon bardziej niż jej zaangażowanie w doskonalenie jakości dźwięku analogowego i ciągłe opracowywanie nowych modeli wkładek. Od 1948 roku Ortofon wprowadził na rynek około 100 różnych modeli wkładek typu Moving Coil. Wierzymy, że wkładki z tej nowej serii są bardziej niż godnymi następcami długiej linii modeli, które uczyniły Ortofona światowym liderem w produkcji i dostawie wkładek gramofonowych.

Seria MC Quintet jest bezpośrednim wynikiem naszych ciągłych badań i innowacji.

Seria MC Quintet jest zgodna z nieustającym dążeniem firmy Ortofon do zapewnienia jak najbardziej precyzyjnej i dokładnej reprodukcji bez podbarwień:

  • Do produkcji korpusu użyto specjalnego materiału termoplastycznego ABS (Acrylonitrile/Butadiene/Styrene). Ten lekki, odporny na uderzenia materiał świetnie nadaje się do formowania wtryskowego i zapewnia bardzo trwałą powierzchnię odporną na zarysowania.

  • W celu uzyskania optymalnej mocy wyjściowej zastosowano magnesy neodymowe.

  • Niska impedancja wewnętrzna sprawia, że wkładka jest mniej wrażliwa na obciążenie, a tym samym zapewnia kompatybilność z najszerszą gamą przedwzmacniaczy i transformatorów.

Naszym celem jest dostarczenie klientom wielu godzin nowych i zaskakujących doświadczeń w słuchaniu ich cennej kolekcji płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Quintet ma swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

  • MC Quintet Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

  • MC Quintet Red to uniwersalna wkładka, która zapewnia otwarte, dynamiczne brzmienie z lekką nutą ciepła

  • MC Quintet Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

  • MC Quintet Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo wyrównany sposób, z poszanowaniem wszystkich elementów

  • MC Quintet Black S to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s - 0,5 mV

Równowaga kanałów - < 1,5 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - > 21 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - > 14 dB

Pasmo przenoszenia 20-20.000 Hz - +/-2,5 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 70 μm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 15 μm/mN

Typ trzpienia - Nude Elliptical

Promień końcówki trzpienia - r/R 8/18 μm

Zakres siły śledzenia - 2,1-2,5 g (21-25 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,3 g (23 mN)

Kąt śledzenia - 20º.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 7 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - >20 Ohm

Materiał korpusu wkładki - ABS/Aluminium

Materiał drutu cewki - Czyste srebro 4niny

Kolor wkładki - Niebieski

Waga wkładki - 9 g

*) Wartość typowa


Kompatybilność z TT/TA marki Rega:

Wysokość wkładek marki REGA od końcówki rysika do górnej powierzchni montażowej wkładki jest niższa niż standardowo. W związku z tym należy zastosować podkładki dystansowe, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Proszę przeczytać o ustawieniu wkładki i wyrównaniu na ramieniu w naszym FAQ.

Regulacja wysokości ramienia Regi jest łatwa dzięki zestawowi przekładek Acoustic Signature. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontażu ramienia tonowego. Wystarczy poluzować śruby, włożyć AS-spacer, następnie zablokować śruby z powrotem i ramię tonowe jest gotowe do gry.

Do wkładki Quintet powinny wystarczyć podkładki 3,2 - 4 mm.

MATERIAŁY DO POBRANIA