QUINTET BRONZE

Quintet Bronze przechodzi do wyższej ligi Quintetów.

Smukły profil jego diamentowego trzpienia Nude Fine Line będzie w stanie wychwycić nawet najwyższe częstotliwości, co czyni go obowiązkowym elementem wyposażenia wymagającego słuchacza.

Dodatkowo jego większa stopa zapewnia mniejsze zniekształcenia i zużycie płyty.

Dźwięk będzie bardzo wyrównany pod każdym względem. Muzyka klasyczna będzie reprodukowana z mocą i otwartą przestrzenią wokół każdego z instrumentów.

Transformator ST-7 jest idealnie dopasowany do wkładki MC Quintet Bronze.

Headhell LH-4000 jest specjalnie polecany do serii wkładek MC Quintet.

"

HiFi World, maj 2020 r.

Recenzja: Noel Keywood

"...Wkładka Quintet Bronze firmy Ortofon z ruchomą cewką oferuje doskonały przykład winylowej cudowności. Jest niezwykle gładka w brzmieniu, pełna i głęboka w scenie dźwiękowej. Nie jest szybka ani ostra, skłania się raczej ku równowadze, która pasuje do muzyki klasycznej, wokali i łatwego rocka. Dzięki rysikowi, który wydobywa to co najlepsze z wewnętrznych rowków, jest to ruchoma cewka, która oferuje wspaniałe analogowe doznania. Po prostu się zrelaksowałem i cieszyłem...

...Cudowny i wspaniały! Wszystko, czego można by sobie życzyć od LP...".


Positive Feedback January 2015, Issue 81

Reviewed by Ken Micallef

"...Bez względu na to, jakie skrajności dźwiękowe rzucałem w jego stronę, Ortofon Quintet Bronze nigdy nie stracił swojego zapiętego na ostatni guzik opanowania, za każdym razem reprodukując przedstawienie w pełnym zakresie częstotliwości. Nigdy nie faworyzował jednej części spektrum nad drugą, jego gładkość i spójność od góry do dołu jest prawdopodobnie jego najbardziej wyjątkową i zauważalną cechą. Ten brat jest gładki....

...Quintet Bronze prezentował faktury harmoniczne w sposób naturalny, nie zwracając na siebie uwagi. Mimo, że Quintet Bronze zdecydowanie prezentuje muzykę w pierwszym rzędzie, jego łagodne usposobienie plasuje go w spokojnej odmianie wkładek z ruchomą cewką. Ma więcej energii i przejrzystości niż wkładki z ruchomym magnesem, których używałem, ale jej duże, okrągłe, ciepłe dźwiękowe przedstawienie wydarzeń jest bardziej maślane i zgodne niż zapierające dech w piersiach i odważne...

...W swojej cenie, Ortofon Quintet Bronze jest rozsądnie wyceniony i z pewnością jest w stanie oddać szeroki zakres częstotliwości z dużą sceną dźwiękową, naturalnymi teksturami i doskonałą barwą. Kiedy Bronze był w moim systemie, nie chciałem niczego więcej, poza lepszym trzymaniem się niskich tonów. Bronze nigdy nie był miękki i rozmazany, ale miał tendencję do zwijania wyższych tonów, zaprzeczając drobnym detalom, które tańszy Denon i inne wkładki z ruchomą cewką z łatwością oddają. Jeśli macie system oparty na tranzystorach, wkładka Ortofon Quintet Bronze może być tym pełnym komplementem, którego szukaliście."

Łatwość użytkowania

Górny montaż wkładek Quintet jest łatwy i bezpieczny przy użyciu dostarczonych śrub. Aluminiowa rama posiada gwintowane otwory montażowe i jest łatwo montowana za pomocą śrub 5mm lub 7mm w zależności od grubości headshella.

Kąty proste, linie proste, widoczność rysika i duża odległość pomiędzy powierzchnią płyty a spodem wkładki ułatwiają prawidłowy montaż i ustawienie wkładki i ramienia. Seria Quintet daje doskonałe rezultaty z większością popularnych ramion gramofonowych.

Historia Quintetu

Nic nie świadczy o wieloletniej odporności firmy Ortofon bardziej niż jej zaangażowanie w doskonalenie jakości dźwięku analogowego i ciągłe opracowywanie nowych modeli wkładek. Od 1948 roku Ortofon wprowadził na rynek około 100 różnych modeli wkładek typu Moving Coil. Wierzymy, że wkładki z tej nowej serii są bardziej niż godnymi następcami długiej linii modeli, które uczyniły Ortofona światowym liderem w produkcji i dostawie wkładek gramofonowych.

Seria MC Quintet jest bezpośrednim wynikiem naszych ciągłych badań i innowacji.

Seria MC Quintet jest zgodna z nieustającym dążeniem firmy Ortofon do zapewnienia jak najbardziej precyzyjnej i dokładnej reprodukcji bez podbarwień:

  • Do produkcji korpusu użyto specjalnego materiału termoplastycznego ABS (Acrylonitrile/Butadiene/Styrene). Ten lekki, odporny na uderzenia materiał świetnie nadaje się do formowania wtryskowego i zapewnia bardzo trwałą powierzchnię odporną na zarysowania.

  • W celu uzyskania optymalnej mocy wyjściowej zastosowano magnesy neodymowe.

  • Niska impedancja wewnętrzna sprawia, że wkładka jest mniej wrażliwa na obciążenie, a tym samym zapewnia kompatybilność z najszerszą gamą przedwzmacniaczy i transformatorów.

Naszym celem jest dostarczenie klientom wielu godzin nowych i zaskakujących doświadczeń w słuchaniu ich cennej kolekcji płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Quintet ma swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

  • MC Quintet Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

  • MC Quintet Red to uniwersalna wkładka, która zapewnia otwarte, dynamiczne brzmienie z lekką nutą ciepła

  • MC Quintet Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

  • MC Quintet Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo wyrównany sposób, z poszanowaniem wszystkich elementów

  • MC Quintet Black S to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 0,3 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - < 1,2 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - > 23 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - > 15 dB

Pasmo przenoszenia 20-20.000 Hz - +/-1,5 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 80 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 15 µm/mN

Typ rysika - Nude Fine Line

Promień końcówki rysika - r/R 8/40 µm

Zakres siły śledzenia - 2,1-2,5 g (21-25 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,3 g (23 mN)

Kąt śledzenia - 20°.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - > 20 Ohm

Materiał korpusu wkładki - ABS/Aluminium

Materiał drutu cewki - Czysta miedź o grubości 4 nitek

Kolor wkładki - Brązowy

Waga wkładki - 9 gramów

*) Wartość typowa


Kompatybilność z TT/TA marki Rega:

Wysokość wkładek marki REGA od końcówki rysika do górnej powierzchni montażowej wkładki jest niższa niż standardowo. W związku z tym należy zastosować podkładki dystansowe, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Proszę przeczytać o ustawieniu wkładki i wyrównaniu na ramieniu w naszym FAQ.

Regulacja wysokości ramienia Regi jest łatwa dzięki zestawowi przekładek Acoustic Signature. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontażu ramienia tonowego. Wystarczy poluzować śruby, włożyć AS-spacer, następnie zablokować śruby z powrotem i ramię tonowe jest gotowe do gry.

Do wkładki Quintet powinny wystarczyć podkładki 3,2 - 4 mm.

MATERIAŁY DO POBRANIA