QUINTET MONO

True Mono od Ortofona

Wyposażony jest w rysik Nude Elliptical r/R 8/18µm, który jest dobrym rozwiązaniem do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami. Quintet Mono będzie doskonale śledził nawet zużyte i uszkodzone płyty oraz zapewni kontrolę szumu powierzchniowego.

Quintet Mono wykorzystuje wyjście strapped, aby dostarczyć ten sam sygnał wyjściowy z obu zestawów pinów biegunów. To skutecznie eliminuje potrzebę stosowania sprzętu mono, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwą reprodukcją mono w każdym systemie odtwarzania stereo.

MC Quintet Mono jest przeznaczony do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami. Przeczytaj więcej o ofercie wkładek Ortofon True Mono .

Transformator ST-7 będzie idealnie pasował do wkładki MC Quintet Mono.

Do wkładek serii MC Quintet specjalnie polecany jest headshell LH-4000.

Łatwość użytkowania

Górny montaż wkładek Quintet jest łatwy i bezpieczny przy użyciu dostarczonych śrub. Aluminiowa rama posiada gwintowane otwory montażowe i jest łatwo montowana za pomocą śrub 5mm lub 7mm w zależności od grubości headshella.

Kąty proste, linie proste, widoczność rysika i duża odległość pomiędzy powierzchnią płyty a spodem wkładki ułatwiają prawidłowy montaż i ustawienie wkładki i ramienia. Seria Quintet daje doskonałe rezultaty z większością popularnych ramion gramofonowych.

Historia Quintetu

Nic nie świadczy o wieloletniej odporności firmy Ortofon bardziej niż jej zaangażowanie w doskonalenie jakości dźwięku analogowego i ciągłe opracowywanie nowych modeli wkładek. Od 1948 roku Ortofon wprowadził na rynek około 100 różnych modeli wkładek typu Moving Coil. Wierzymy, że wkładki z tej nowej serii są bardziej niż godnymi następcami długiej linii modeli, które uczyniły Ortofona światowym liderem w produkcji i dostawie wkładek gramofonowych.

Seria MC Quintet jest bezpośrednim wynikiem naszych ciągłych badań i innowacji.

Seria MC Quintet jest zgodna z nieustającym dążeniem firmy Ortofon do zapewnienia jak najbardziej precyzyjnej i dokładnej reprodukcji bez podbarwień:

  • Do produkcji korpusu użyto specjalnego materiału termoplastycznego ABS (Acrylonitrile/Butadiene/Styrene). Ten lekki, odporny na uderzenia materiał świetnie nadaje się do formowania wtryskowego i zapewnia bardzo trwałą powierzchnię odporną na zarysowania.

  • W celu uzyskania optymalnej mocy wyjściowej zastosowano magnesy neodymowe.

  • Niska impedancja wewnętrzna sprawia, że wkładka jest mniej wrażliwa na obciążenie, a tym samym zapewnia kompatybilność z najszerszą gamą przedwzmacniaczy i transformatorów.

Naszym celem jest dostarczenie klientom wielu godzin nowych i zaskakujących doświadczeń w słuchaniu ich cennej kolekcji płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Quintet ma swój indywidualny wyraz dźwiękowy, a wszystkie pięć modeli razem stanowi zespół pięciu klasycznych odmian:

  • MC Quintet Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych z mikrorowkami

  • MC Quintet Red to uniwersalna wkładka, która zapewnia otwarte, dynamiczne brzmienie z lekką nutą ciepła

  • MC Quintet Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i odtwarza więcej szczegółów

  • MC Quintet Bronze dodaje jeszcze więcej detali i rozdzielczości, ale w bardzo wyrównany sposób, z poszanowaniem wszystkich elementów

  • MC Quintet Black S to najlepsze ze wszystkiego, wierny groove z rozdzielczością i dokładnym wglądem w każde nagranie

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s - 0,3 mV

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz - +/-2,0 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 70 μm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 15 μm/mN

Typ trzpienia - Nude Elliptical

Promień końcówki trzpienia - r/R 8/18 μm

Zakres siły śledzenia - 2,1-2,5 g (21-25 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,3 g (23 mN)

Kąt śledzenia - 20º.

Impedancja wewnętrzna, opór DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia - >20 Ohm

Materiał korpusu wkładki - ABS/Aluminium

Materiał drutu cewki - Czyste srebro/Ag o czystości 4 nitek

Kolor wkładki - Biały

Waga wkładki - 9 g


*) Wartość typowa


Kompatybilność z TT/TA marki Rega:

Wysokość wkładek marki REGA od końcówki rysika do górnej powierzchni montażowej wkładki jest niższa niż standardowo. W związku z tym należy zastosować podkładki dystansowe, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Proszę przeczytać o ustawieniu wkładki i wyrównaniu na ramieniu w naszym FAQ.

Regulacja wysokości ramienia Regi jest łatwa dzięki zestawowi przekładek Acoustic Signature. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontażu ramienia tonowego. Wystarczy poluzować śruby, włożyć AS-spacer, następnie zablokować śruby z powrotem i ramię tonowe jest gotowe do gry.

2 - 3 mm przekładki powinny wystarczyć do wkładki Quintet.

MATERIAŁY DO POBRANIA