OM 5E


Optymalne dopasowanie i reprodukcja dźwięku

Jeśli Twój gramofon posiada standardowy headshell lub mocowanie na wkładkę, przejdź do optymalnej reprodukcji dźwięku z OM. Wystarczy spojrzeć na którąkolwiek z tych wkładek, by odkryć odpowiedź Ortofona na pytanie o idealne dopasowanie do ramienia. Pomysłowo schowany w górnej części wspornika montażowego jest maleńki, wyjmowany ciężarek.

Jeśli twój gramofon jest standardowym ramieniem, pozostaw płytkę obciążającą. Jeśli natomiast jest to jeden z rodzajów wkładek o niskiej masie, to wystarczy wyjąć ciężarek. Masa Twojej wkładki OM wynosi teraz zaledwie 2.5g.

OM 5E posiada eliptyczny rysik, który zapewnia zrównoważone i wolne od zniekształceń odtwarzanie. Dzięki swojemu wyprofilowanemu kształtowi, diamenty eliptyczne są w stanie dokładniej podążać za oscylacjami rowka niż diamenty sferyczne. Skutkuje to lepszym śledzeniem i mniejszymi zniekształceniami.

Od ponad 50 lat Ortofon projektuje i produkuje wkładki z ruchomym magnesem. Wraz z dobrze ocenianymi wkładkami Moving Coil, modele Moving Magnet zyskały dobrą reputację wśród miłośników muzyki i entuzjastów Hi-Fi na całym świecie.

Nowa seria Ortofon OM 5 obejmuje trzy podstawowe wkładki: OM 5S, OM 5E i Super OM 5E.

- Seria ta jest najniższym zakresem masowym wkładek z ruchomym magnesem oferowanych przez Ortofona.

- Korpusy wkładek OM zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwy montaż i wyrównanie zarówno na headshellu top mount, jak i bottom mount.

- Seria OM 5 zapewnia doskonałą kompatybilność przy zastosowaniu w różnych systemach odtwarzania oraz z szeroką gamą przedwzmacniaczy gramofonowych.

Rodzaje trzpieni i możliwość ich wymiany

Dzięki przyjęciu szerokiej gamy wymiennych trzpieni, seria OM 5 może zapewnić optymalne dopasowanie do systemu domowego, aplikacji i budżetu.

Podczas opracowywania wkładek OM, głównym celem było zapewnienie miłośnikom muzyki możliwości optymalizacji reprodukcji dźwięku bez konieczności wymiany całej wkładki. Zamiast być przeznaczoną jedynie do wymiany po zużyciu lub uszkodzeniu, seria OM 5 pozwala na uzyskanie lepszego dźwięku poprzez prostą wymianę trzpienia. W zależności od preferencji, trzpienie do serii OM 5 są łatwo wymienialne i obejmują: trzpienie 3E, 5E, 10, 20, 30, 40 i 78 oraz D 25 M.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 4 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - 2 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - 22 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 15 dB

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 Hz + 3 / -3

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 60 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 20 µm/mN

Typ trzpienia - eliptyczny

Promień końcówki trzpienia - r/R 8/18 µm

Zakres siły śledzenia - 1,5-2,0 g (15-20 mN)

Zalecana siła śledzenia - 1,75 g (17,5 mN)

Kąt śledzenia - 20°

*) Wartość typowa


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 750 Ohm

Indukcyjność wewnętrzna - 450 mH

Zalecana rezystancja obciążenia - 47 kOhm

Zalecana pojemność obciążenia - 200-500 pF

Kolor wkładki, korpus/styl - Czarny/czarny

Waga wkładki wraz z dodatkowym obciążeniem - 5 g

Waga wkładki bez dodatkowych kilogramów - 2,5 g

Wymienny zespół rysika - Stylus 5E

MATERIAŁY DO POBRANIA