SPU #1 S & E

Doskonałe, wszechstronne urządzenia dla nowicjuszy w świecie SPU

SPU #1 S i SPU #1 E charakteryzują się:

  • Odpowiednio sferyczny i eliptyczny rysik. Eliptyczny profil rysika SPU #1 E zapewnia bardziej szczegółową reprodukcję dźwięku i ekspansywne obrazowanie.

  • Uzwojenia i zaciski uzwojenia armatury z miedzi o wysokiej czystości

  • Obudowa z kompozytu szlifowanego drewna i żywicy


Te wkładki SPU ucieleśniają istotę oryginalnych Moving Coils i są doskonałym rozwiązaniem do odtwarzania zarówno wczesnych, jak i współczesnych i nowoczesnych nagrań stereo. Doskonały stosunek ceny do jakości.

Doskonałe rozwiązanie dla nagrań stereo

Modele SPU #1, wyposażone w uniwersalne złącze, zapewniają możliwość montażu urządzeń w szerszej gamie ramion gramofonowych z uniwersalnym mocowaniem (SME), np. ramionach Ortofon TA-110 i TA-210. Kombinacja SPU #1, transformatora ruchomej cewki ST-7 i ramion TA-110/TA-210 zapewnia najwyższe doznania.

Dzięki swojej liniowości i pełnemu brzmieniu, modele SPU #1 są idealnym rozwiązaniem do odtwarzania nagrań stereofonicznych.

Pod względem brzmieniowym, modele SPU #1 to prawdziwe SPU, znane z pełnego i mocnego obrazu muzycznego, minimalnych zniekształceń intermodulacyjnych i imponującej separacji kanałów.


"

Stereophile wrzesień 2016 r.

By Michael Fremer

"...Do dziś wkładki Ortofon SPU cieszą się kultem w Japonii i nie tylko. ...Istnieje wiele wariantów podstawowej, ikonicznej konstrukcji SPU, ale większość z nich to wysokomasowe, nisko wyjściowe, ciężkie wkładki znane z oldschoolowego ciepła i muzykalności...


...kiedy zagrałem moją pierwszą płytę z SPU #1... Od razu, i ku mojemu zaskoczeniu, dotarło do mnie, o co chodzi w kulcie SPU. Brakowało przede wszystkim artefaktów z odtwarzania, które towarzyszą detalom, a także elementów "wizualnych", które pomagają w tworzeniu kontekstu przestrzennego, w tym ścieżek pogłosowych, początkowych transjentów, elementów rozpadu itp. Pozostały żywe, obficie nasycone, bogato rysowane obrazy słuchowe, pełne faktur i witalności harmonicznej. To, czy usłyszymy to jako gęste i powolne, czy jako bogate i pełne, to kwestia perspektywy sonicznej...


...Mam mnóstwo monofonicznych i zabytkowych stereofonicznych płyt LP. Spędziłem kilka dni grając je przez te SPU (SPU #1 S lub SPU #1 E - czerwone) i wszystkie brzmiały tak jak trzeba i "w czasie"...


...Jeśli rozważacie zakup któregoś z nich (SPU #1 S lub SPU #1 E - czerwony) - i zakładając, że macie kompatybilny ramię gramofonowe, zarówno pod względem tulei SME, jak i średniej lub wysokiej masy efektywnej - sugeruję użycie lampowego przedwzmacniacza gramofonowego i obciążenie poniżej 100 omów. Bez obciążenia, nowe Ortofony SPU potrafiły zabrzmieć jasno na górze; to, w połączeniu z ich bogatym, pełnym dołem, powodowało nieprzyjemną nieciągłość dźwięku.


Nadal nie jestem zachwycony śledzeniem stereofonicznych płyt LP przy 4 g - ale dźwięk był tak bogaty, ciepły, płynny i relaksujący, obrazy tak okrągłe i tak duże, że pokonałem swoje obawy przed zużytymi rowkami płyt i spędziłem wiele przyjemnych wieczorów pijąc wino i zwiedzając lata 50. i 60. Gdybym tylko wiedział wtedy to, co wiem teraz!".

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sek. - 0,18 mV

Balans kanałów przy 1 kHz - 1,5 dB

Separacja kanałów przy 1 kHz - 20 dB

Separacja kanałów przy 15 kHz - 10 dB

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 Hz ± 3 dB

Zdolność śledzenia przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 60 µm

Zgodność, dynamiczna, boczna - 10 µm/mN

Typ trzpienia - sferyczny / eliptyczny

Promień końcówki trzpienia - R 18 µm / r/R 8/18 μm

Zakres siły śledzenia - 3,0-5,0 g (30-50 mN)

Zalecana siła śledzenia - 4,0 g (40 mN)

Kąt śledzenia - 20°

*) Wartość typowa


Impedancja wewnętrzna, opór DC - 2 ohm

Zalecana impedancja obciążenia > 10 ohm

Materiał korpusu wkładki - Szlifowane drewno i kompozyt żywiczny

Materiał cewki - Miedź o wysokiej czystości (OFC)

Kolor wkładki - Czarny matowy

Waga wkładki - 28 g

MATERIAŁY DO POBRANIA